Cerc Pastoral la Parohia Ștefan Vodă din Protopopiatul Călărași

În ziua de 10noiembrie 2016, sub coordonarea Preacucernicului Părinte Ilie Ramon-Eugen,Protopop de Călărași, la Parohia Ștefan Vodă cu hramul „Sfântul Ierarh Nicolae”din Protopopiatul Călărași, s-a întrunit cercul pastoral numărul 3 format din preoții parohiilor Călărașii Vechi,Ceacu, Cuza Vodă, Floroaica, Dragalina, Drajna, Radu Negru, Ștefan Vodă șiVâlcelele. În cadrul acestui cerc pastoral s-a oficiat Sfânta Liturghie aSfântului Ioan Gură de Aur, Slujba Parastasului pentru fericiții ctitori șibinefăcători ai sfântului lăcaș și Taina Sfântului Maslu.

Referent a fostpreacucernicul părinte Marian Mihail, paroh la parohia Drajna, susţinândreferatul cu tema „Viața spirituală a tineretului ortodox”.

În încheiere,Preacucernicul Părinte Dinu Vasile Viorel, secretar al ProtopopiatuluiCălărași, a ținut un cuvânt de învățătură prin care a îndemnat pe credincioșila mai multă rugăciune şi nădejde în milostivirea lui Dumnezeu, apoi a mulțumitpreacucernicilor preoți din cadrul acestui cerc pastoral pentru participarea laaceastă comuniune Euharistică.

A consemnatpreot Dinu Vasile Viorel, Secretar al Protopopiatului Călărași.
0%
încărcat
Se încarcă
Se încarcă
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...